Nachádzate sa: Úvod > Kto sme

Kto sme

AB Contact kolektív

K realitám som sa dostal, tak ako to už v živote býva, náhodou. Osobná situácia ma v roku 2003 prinútila najprv byt kúpiť a následne, nečakane, ho zase rýchlo predať. Pri tomto obchode som sa našiel, skĺbil som obchodné zručnosti a komunikáciu naučené v cestovnom ruchu  (CK FIFO) a vyštudované právne vzdelanie na Právnickej fakulte Masarykovej univerzite v Brne. Výsledok stál za to. Od tohto momentu bolo rozhodnuté, na prvé miesto sa dostali reality a 2. januára 2004 vznikla realitná kancelária AB Contact, s.r.o.

Rok 2004 bol štartovací, učil som sa za pochodu, veľakrát na princípoch skúška, omyl. Budoval som vzťahy a kontakty, počet sprostredkovaných obchodov sa zvyšoval. Postupne nastal čas rozširovať tím. Od roku 2005 bol mojím partnerom a pevnou súčasťou kancelárie, kamarát a spolužiak z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, Jozef Kováčik. Ťahali sme to spolu 10 rokov.

Až do roku 2008 išlo všetko ako po masle. Zavŕšením tohto úspešného obdobia bolo vytvorenie nových, reprezentačných kancelársko-obchodných priestorov a sídla firmy na Kukučínovej 8, v ktorých máme základňu dodnes.

Následná ekonomická kríza a prasknutie realitnej bubliny bol pre nás, rovnako ako ostatných, šokom. Ale ako sa hovorí, čo ťa nezabije, to ťa posilní. Vrátili sme sa oboma nohami na zem, naďalej poctivo pracovali a kládli dôraz na kvalitu služieb a budovanie vzťahov s klientmi. Z krízy, ktorá výrazne zmenila pomery aj na piešťanskom realitnom trhu, sme sa vymanili silnejší a stabilizovaní.

Od roku 2014 pôsobíme už aj ako rodinná firma, nakoľko partnerom kancelárie a dôležitým motorom pre ďalšie napredovanie sa stala moja manželka Marcela Bartovicová. V súčasnosti sa maximálne koncentrujeme na kvalitu služieb. Profesionalita, zodpovednosť, diskrétnosť, právna istota a úcta ku klientovi musia byť a sú samozrejmosť. Pravidelne publikujeme odborné články.

Takmer výhradne už naberáme len exkluzívne ponuky. Len vtedy sme totiž schopní garantovať kvalitu, ktorá sa od nás očakáva. Verím, že dnes sme na špičke pomyselného rebríčka medzi realitnými kanceláriami v Piešťanoch. Nič nás však neteší viac, ako noví klienti, ktorí nás na základe referencie oslovujú a starí klienti, ktorí sa na nás opätovne s dôverou obracajú.

Naše postavenie, nás ale zaväzuje. Preto sa snažíme formovať realitný trh na Slovensku a vplývať na zlepšenie povedomia verejnosti na činnosť realitných kancelárií. Spolu s ďalšími realitnými kanceláriami sme v roku 2014 založili Združenie realitných kancelárií Slovenska (ZRKS), cez ktoré sme spoluvlastníkmi realitného portálu www.zoznamrealit.sk . Portál v rukách realitných kancelárií je efektívnym nástrojom na predaj našich ponúk na Slovensku aj v zahraničí.

Andrej Bartovic, zakladateľ a konateľ AB Contact, s.r.o.